Fudbalska reprezentacija Austrije savladala je u Berlinu selekciju Poljske rezultatom 3:1 (1:1) u susretu drugog kola grupe D na Evropskom prvenstvu.

Austrija je povela 1:0 u 9. minuti utakmice.

Uigrana kombinacija Austrijanaca. Oni su prvo izveli aut sa lijeve strane, a onda uz malo sreće Mvene je centrirao lotpu koja je došla do Gernot Traunera kome je bez valjane markacije bilo jednostavno da postigne gol glavom.

Ofanziva Austrije se ispaltila.

Poljska je izjednačila u 30. minutu, poslije velike gužve u šesnaestercu Austrije lopta se odbila do Krištof Pjonteka koji je bez problema postigao gol udarcem nogom sa desetak metara.

U 66. minutu Kristog Baumgartner je doveo Austriju ponovo u vođstvo, precizno je šutirao sa ivice šesnaesterca poslije dodavanja rezerviste Aleksandera Prasa.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Marko Arnautović golom sa penala u 78. minutu koji je dosuđen poslije prekrešaja golmana Poljske Vojčeha Šćesnog nad Marselom Sabicerom.

Austrija sad ima tri boda poslije dva kola i realne šanse da se nađe u osmini finala.

Poljska je bez boda i ima samo teoretske šanse da se domogne osmine finala.

U posljednjem kolu grupe D, 25. juna, igraće Holandija – Austrija i Poljska – Francuska.