Fudbaleri Real Madrida i Viljareala ostvarili su pobjede u prvim četvrfinalnim mečevima Lige šampiona.

Real je na krilima Karima Benzeme stigao do pobjede u Londonu sa visokih 3:1 i na pragu je plasmana u polufinale dok je Viljareal bio bolji od aktuelnog šampiona Evrope Bajerna sa 1:0.

Real je poveo u 21. minutu. Sjajna akcije Benzeme i Vinisijusa Žuniora! Napad je započeo Toni Kros a nastavio ga je Brazilac koji je sjajno probio po desnoj strani, razmenio dupli pas sa Benzemom, a zatim ga prosto pogodio u glavu za vođstvo Reala.

Za samo tri minuta novi gol Bezneme. Još jednom je Realov golgeter glavom zatresao mrežu Mendija, ovoga puta na proigravanje Luke Modrića.

Uspio je Čelzi da ublaži prednost, ali samo to. U 40. minutu Haverc je iskoristio sjajno proigravanje Žoržinja i glavom smanjio prednost gostiju.

Na samom otvaranju drugog poluvremena veliku grešku golmana Mendija ponovo koristi Benzema za het-trik! Izašao je golman Čelsija na 30-ak metara od gola, a njegovo loše dodavanje ka Ridigeru iskoristio je Benzema koji je ukrao loptu i poslao je u nebranjenu mrežu za konačan rezultat.

Fudbaleri Bajerna su u drugom meču poraženi na gostovanju kod Viljareala sa 1:0.

Domaći tim poveo je već u sedmom minutu.

Arnaut Dandžuma je pogodio na asistenciju Danija Pareha. Sjajna timska akcija je prethodila golu. Na kraju se stiče utisak da je Pareho šutirao, a loptu je na petercu presekao Holanđanin i uspeo da prevari Nojera i izbjegne ofsajd zamku.