Fudbaleri Srbije poraženi su u duelu prvog kola grupne faze na Evropskom prvenstvu od Engleske 1:0.

Englezi su poveli u 13. munutu golom Belingema i rano vođstvo održali do kraja prvog poluvremena.

Srbija je defanzivno otvorila meč, s druge strane Englezi su krenuli veoma sigurno. Takva igra viđena je skoro tokom čitavog poluvremena.

“Orlovi” su u nekoliko navrata pokazali da su sposobni da priprijete ubacivanjima sa strane, ali ozbiljnije prilike, osim Mitrovićeve nije bilo.

Filip Kostić je zbog povrede napustio teren, a zamijenio ga je Filip Mladenović.

Na početku drugog poluvremena Srbija je zaigrala malo otvorenije, ali vezni red je opet kaskao u prenosu lopte s jedne na drugu stranu.

Aleksandar Mitrović je u 61. minutu napustio teren, a zamijenio ga je Luka Јović. Ušao je i kapiten Dušan Tadić, a izašao Saša Lukić.

Srbija je u drugom poluvremenu djelovala ofanzivnije, ali nije uspjela da osvoji bod u ovom meču.

Srbija je imala veliku podršku glasnih navijača, iako ih je trostruko manje nego navijača Engleske.

Srbija nastupa na Evru poslije 24 godine i ima veliku podršku navijača.

Glavni sudija meča bio je Italijan Danijele Orsato, a pomagali su mu sunarodnici Ćiro Karbone i Alesandro Đalatini.

U grupi C igraju Srbija, Slovenija, Danska i Engleska. Slovenija i Danska danas su odigrale neriješeno, 1:1.