Fudbaleri Italije i Albanije odigrali su prvi meč grupne faze Evropskog prvenstva, u kojem su Italijani slavili sa 2:1.

Albanija je u prvom minutu povela 1:0.

Nedim Bajrami donio je prednost Albaniji i to je ubjedljivo najbrži gol u istoriji evropskih prvenstava. Dimitrij Kiričenko je postigao gol poslije jednog minuta i sedam sekundi na utakmici Rusije i Grčke 2004. godine, a Bajrami je sada oborio taj rekord.

U 11. minutu Italija je izjednačila na 1:1 golom Bastonija. U 16. minutu Italijani prelaze u vođstvo golom Barelija za 2:1.

U drugom poluvremenu nije bilo golova i utakmicama je završena tim rezultatom.

Njemački mediji prenose da je uoči utakmice došlo do sukoba jedne grupe albanskih navijača sa policijom u Dortmundu. Postoje informacije i da je došlo do tuče sa navijačima Italije.

Pojedini navijači Albanije nosili su obilježja terorističke “OVK” i to čak na stadionu “BVB arena”.

Pojedine informacije navode da je na tribinama stadiona u Dortmundu bilo čak 50.000 navijača Albanije i 10.000 italijanskih navijača. Policija se nalazila na dijelu tribina gdje su navijači Albanije.