​Nikola Jokić je zabilježio svoj 100. tripl-dabl u karijeri.

Jokić je postigao 14 poena (7/11) uz 11 skokova i 10 asistencija u pobjedi Denver Nagetsa nad Hjuston Roketsima 133:112.

To je Jokićev 24. tripl-dabl ove sezone u NBA ligi i 15. u posljednjih 20 utakmica.

Nagetsi su pobijedili u svakoj utakmici u kojoj je imao tripl-dabl ove sezone i 28 uzastopnih od prošle sezone.

Jokiću su bile potrebne samo tri četvrtine da postane šesti igrač u istoriji lige sa 100 tripl-dablova, dok je cijelu posljednju četvrtinu presjedio na klupi.

On je drugi igrač koji je najbrže stigao do 100 tripl-dablova, bile su mu potrebne 582 utakmice, dok je apsolutni rekorder Oskar Robertson sa samo 277.

Džamal Marej je postigao 32 poena, Majkl Porter mlađi dodao je 17, a rezervista Brus Braun 15 u šestoj pobjedi Nagetsa u posljednjih sedam utakmica.

Kantevijus Koldvel-Poup je postigao 14 poena u 6 asistencija, a Eron Gordon 11 uz 7 skokova i 5 proigravanja.

Srpski centar Boban Marjanović je na oduševljenje domaće publike ušao u igru u završnici meča i za pet minuta na parketu postigao osam poena (3/4) uz jedan skok.

Džejlen Grin je imao 17 poena u povratku nakon što je propustio dvije utakmice, a novajlija Tari Ison je takođe postigao 17 uz 12 skokova, u desetom porazu Hjustona u nizu (13-48).

Denver, lider Zapadne konferencije (44-19), ni u jednom trenutku nije gubio i dominirao ke u Hjustonu veći dio noći.

Nagetsi su vodili sa čak 26, imali su prednost od 106:84 na ulasku u četvrtu četvrtinu.

Na devet minuta prije kraja meča, na +20, trener Majkl Meloun je izveo ostatak startera i igrao samo sa rezervnim igračima, prenosi b92.

Oba tima igraju sa Memfisom u narednim mečevima, Grizlisi prvo gostuju u Hjustonu u četvrtak, pa Denveru u subotu.