preokreta do odlaska na odmor.

Juranović je sjajno istrčao, pa uposlio Marka Livaju koji je rezantnim udarcem sa vrha kaznenog prostora pogodio za veliki preokret i vodstvo od 2:1. I u sudijskoj nadoknadi Hrvatska je bila opasna, ali Kanađani koji su u tim trenucima bili pogubljeni uspjeli su na poluvrijeme otići na golom zaostatka.

U nastavku je prva zaprijetila Kanada. Osorio je uputio sjajan udarac sa nekih 20-tak metara, ali lopta je prohujala pored gola. U 54. minuti Borjan je na maestralan način zaustavio Krmarića. Bila je to velika šansa za 3:1, no golman Kanade je pokazao klasu. Samo minut kasnije umalo kazna. Dejvid je oprobao udarac, ali Livaković je odbranio izbacivši loptu u korner.

U 70. minuti pitanje pobjednika je rješeno. Hrvati su odigrali još jednu vrhunsku akciju. Perišić je ponovo bio asistent, a Kramarić je imao sjajnu realizaciju i pogodio za velikih 3:1. Do kraja Kanada nije imala snaga da se vrati u meč. Hrvatska je u 78. minuti mogla do 4:1, ali je Borjan ponovo izašao kao pobjednik, ovaj put protiv Brozovića koji je propustio veliku šansu. Tačku na i stavio je Lovro Majer u sudijskoj nadoknadi nakon što ga je nesebično uposlio Oršić.

Situacija u ovoj grupi je sada krajinje neizvjesna, jer je samo Kanada bez šansi. Hrvatska (4:1) i Maroko (gol razlika 2:0) imaju po 4 boda, Belgija na kontu ima 3 boda (2:2), dok je Kanada bez bodova (1:4). U posljednjem kolu se sastaju: Hrvatska – Belgija i Maroko – Kanada.