Teniska reprezentacija Rusije osvojila je Dejvis kup. U finalu je pala Hrvatska, i to odmah nakon singl mečeva, a ključni bod je donio drugi igrač svijeta Danil Medvedev koji je savladao Marina Čilića sa 7:6(7), 6:2.

Do najjačeg hrvatskog aduta se nije ni stiglo, što je i bio plan Rusa. Bilo je najbitnije izbjeći meč dublova gdje bi Nikola Mektić i Mate Pavić svakako bili veliki favoriti.

Rusi su to odlično učinili, jer je prvo Andrej Rubljov savladao Bornu Goja, da bi tako Medvedevu namjestio penal protiv Čilića.

Shvatio je Marin da mora da slavi da bi održao svoju ekipu u finalu, pa je dobro zagrizao.

Borio se, imao svoje šanse, vodio i 4:2 u taj-brejku, ali je na kraju popustio na treću set loptu i tako dopustio korak protivnika ka pobjedi.

Već u drugom setu nije bilo više drame, Čilić nije mogao da parira Medvedevu u naletu, tako da se Rusija u Madridu krunila “salatarom”.

Hrvatska je prije finala bila bolja od Srbije nakon dublova, ali do tog momenta nije uspjela da stigne protiv Rusa, prenosi Telegraf.