U 16. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Rudara i Željezničara remizirali su rezultatom 2:2 u utakmici odigranoj u Prijedoru.

Željezničar, koji je prije ovog meča nanizao tri poraza u svim takmičenjima, stigao je u Prijedor isključivo kako bi došao do tri boda i tako su Plavi ušli u meč.
Redali su se opasni napadi pred golom Rudara. Prvo je u trećoj minuti golman Šćekić odbranio udarac Mekića, a onda je u 14. minuti Luka Juričić napravio sjajan solo prodor, ali onda šutirao pored gola.

Dobru priliku imao je Juričić i u 28. minuti, ali je njegov udarac glavom nakon slobodnog udarca otišao pored gola. Ipak, u narednom napadu Plavi su poveli.

Igrao se 29. minut kada je Šćekić odbranio udarac Boje, lopta se odbila do Juričića, a napadač Plavih je odlaže za Mekića koji rezonskim udarcem pogađa za 0:1.

Do odlaska na odmor domaći su poravnali. U 37. minuti ubačaj Xhelila Asanija je u gol glavom proveo Joseph Amoah.

PREMIJER LIGA BIH
Tok utakmice: Rudar Prijedor – Željezničar 2:2
Samo dvije minute kasnije Amoah je pogodio prečku, ponovo udarcem glavom. Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme otvoreno je nešto smirenije nego što je to bilo u prvom dijelu igre. Čekalo se na prave prilike desetak minuta.

Igrao se 54. minut kada su Prijedorčani ponovo imali šansu da povedu. Santos je ubacio s lijeve strane, a Demir Jakupović glavom šutira preko gola.

U sljedećem napadu prijete gosti s Grbavice. Hamza Gasal je šutirao veoma dobro, ali je njegov udarac izblokirao Pekija.

Minute koje su uslijedile u potpunosti su pripale Rudaru. Sjajni Amoah je nakon kornera u 73. minuti postigao i drugi gol i tako doveo svoj tim u vodstvo. Udarac Kulenovića glavom odbranio je Muftić, ali je odbijenu loptu igrač iz Gane proslijedio u mrežu.

Već naredni napad donio je veliku šansu za Željezničar. Ponovo je Mekić mogao do gola, ovoga puta njegov udarac je od bloka završio u rukama golmana Šćekića.

Završne minute utakmice protekle su u ofanzivi Željezničara.To se isplatilo u petoj minuti nadoknade kada je Samir Bekrić, nakon ulaska s klupe, pogodio za konačnih 2:2.