Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Finiks Sanse rezultatom 103:94 u utakmici broj 3 druge runde NBA plej-ofa Zapadne konferencije.

Kris Pol je proslavio 37. rođendan, ali je ovoga puta rođendanska proslava uništena zahvaljujući Dalas Maveriksima koji su smanjili na 2-1 u seriji.

Dalas je odlično odigrao prvi meč na svom parketu u ovoj seriji i uručili Polu prvi poraz na rođendan (prethodno imao dve pobede) rezultatom 103:94.

Maveriksi su slavili zahvaljujući sjajnoj partiji Luke Dončića koji je imao 26 poena, 13 skokova i 9 asistencija, ali i Džejlena Bransona koji je sa 28 poena bio najefikasniji, dok je Bulok ubacio 15 poena, a po 14 su imali Fini Smit i Kleber.

U redovima Finiksa, Džej Krauder je bio najistaknutiji pojedinac sa 19 poena, 7 skokova i 5 asistencija, 18 je ubacio Devin Buker, 16 Diandre Ejton uz 11 skokova, a po 12 imali su Bridžis i slavljenik Pol.

Dalas je imao nešto lošije šutersko veče, pogodivši 40 od 90 upućenih šuteva, ali su sjajnom odbranom naterali Krisa Pola da pogubi konce na početku i da za 2 četvrtine izgubi čak 7 lopti.

Izuzev uvodnog vođstva u prvim minutima utakmice koje je Finiks rano ispustio, Dalas je tokom čitavog meča održavao osetnu prednost i na kraju zasluženo slavio