Fudbaleri Totenhema pobedili su Lester rezultatom 6:2 u meču osmog kola Premijer lige.

Tim Brendana Rodžersa je pokazao u prvom poluvremenu pristojan nivo čak i poveo u šestom minutu preko Jurija Tilemansa koji je bio precizan iz jedanaesteca.

Međutm, već do 21. minuta je na semaforu stajalo 2:1 za domaćina, a golove su dali Hari Kejn i Erik Dajer. Za Kejna je to bio 20 gol protiv Lestera, od čega je 18 postigao u Premijer ligi i samo Alan Širer ima više protiv jednog protivnika u tom takmičenju (20 protiv Lidsa).

Do kraja poluvremena je Džejms Medison doneo novo izjednačenje svojoj ekipi i nagovestio da bi po prvi put ove sezone mogli da pobede, ali daleko su naposletku bili od toga.

Najpre je Rodrigo Bentankur već u 47. minutu postigao gol koji je doveo tim iz Londona u novo vođstvo. Za urugvajskog vezistu je to bio prvi pogodak u ligaškim mečevima od decembra 2018. godine.

Moglo je da bude i drugačije da nije bilo Uga Ljorisa na golu “petlova” kada je pri tom rezultatu odbranio sjajan pokušaj glavom Petsona Dake. Ovako je u 59. minutu u igru ušao Hong Min Son i označio kraj meča.

Do 88. je na svom kontu imao tri gola, a dva od ta tri će se vrteti po televizijskim špicama.

Lester je posle osam kola poslednjeplasirani sa jednim remijem i šest poraza, dok Totenhem deli vrh tabele sa Sitijem i ima pet pobeda i dva remija.