Fudbaleri Zrinjskog razbili su na stadionu Pod Bijelim brijegom u 16. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Borca rezultatom 4:1 te su tako Plemići došli do šestog uzastopnog trijumfa. Zanimljivo da su Plemići i u prvom meču sezone deklasirali Borac u Banjoj Luci sa čak 5:0.

Iako to rezultat na kraju ne govori, Borac je puno bolje otvorio meč i već u prvih pet minuta imao dvije odlične šanse za dođe u vodstvo. Prvo je Vušurović pokušao s nekih 20-ak metara, ali mu je Čondrić odbranio, da bi novu veliku šansu za goste iz Banje Luke imao Jovanović u četvrtoj minuti nakon ubačaja Zakarića iz kornera, no golman Plemića je još jednom sjajno reagovao.
Nakon toga, prvo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Zrinjskog koji je od 12. do 37. minute uspio postići čak četiri pogotka. Prvo je Malekinušić lijepo pogodio lijevom nogom s vrha kaznenog prostora, da bi u 25. minuti Bilbija iz penala povisio vodstvo svog tima.

PREMIJER LIGA BIH
Tok utakmice: Zrinjski – Borac 4:1
Sjajni Bilbija u 30. minuti postiže svoj 13. gol u sezoni, svoj drugi na ovom meču, a za Zrinjski treći, da bi rapsodiju u prvom poluvremenu krunisao Savić golom u 36. minuti za potop gostujućeg tima.

U nastavku meča tempo igre je u potpunosti pao i utakmica je izgubila takmičarski ritam, a tek u finišu susreta Borac je preko Vušurovića uspio postići utješni gol i barem malo ublažiti ovaj težak poraz u Mostaru.

Zrinjski se večerašnjom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Premijer lige BiH te od drugoplasiranog Tuzla Cityja ima osam bodova više. Ekipa iz Tuzle ima utakmicu manje. Upravo će ova dva rivala u narednom kolu odmjeriti snage na Tušnju. Borac je na četvrtom mjestu, a poslije reprezentativne pauze dolazi im Rudar.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski – Borac 4:1 (Malekinušić 13′, Bilbija pen. 25′, 30′, Savić 36′ – Vušurović 83′)