Prvi mečevi osmine finala Lige Evrope i Lige konferencija odigrani su u terminu od 18.45.

Golova je bilo dosta u Lisabonu, u duelu Sportinga i Arsenala (2:2), baš kao i na ostalim susretima.

Spektakl su priredili Union Berlin i Rojan Union, odigravši 3:3, dok su trijumfe ostvarili Roma, nad Sosijedadom (2:0), odnosno Leverkuzen nad Ferencvarošem (2:0).

Arsenal je protiv Sportinga vodio golom Salibe u 22. minutu, ali su domaći na identičan način izjednačili preko Inasija, koji je skočio posle kornera i postigao gol.

Sporting je i u nastavku duela sa tobdžijama, koji su igrali u kombinovanom sastavu, nastavio da pritiska, nošen hukom sa tribina, a to im se ubrzo i isplatilo.

Paulinjo je doneo preokret za sveopšte oduševljenje, koje nije mnogo trajalo – sve do 62. minuta, kada je Arsenal uz dosta sreće stigao do izjednačenja.

Na putu do gola, lopta je pogodila Moritu i na čudesan način promenila pravac i prevarila Adana, koji je ove večeri bio jako dobar.

Utakmicu večeri definitivno su priredila dva Uniona, nemački i belgijski, u Berlinu – 3:3.

Gosti su tri puta vodili, ali to im nije bilo dovoljno da steknu zalihu pred revanš za sedam dana u Briselu.

Bonifas je postigao prelep gol u 28. minutu, da bi na isti način, samo iz slobodnjaka, u 42. izjednačio Josip Juranović.

Vertesen je u 58. minutu pogodio posle kontranapada, da bi Nohe u 69. iz penala opet poravnao rezultat.

Drami nije bilo kraja, pošto je Bonifas drugi gol na meču postigao u 72. minutu, posle još jedne dobre kontre i asistencije Nievkupa.

Union Berlin se nije predavao i do velikog remija stigao u 89. minutu preko Mišela, koji je stavio tačku na sjajnu predstavu.

EPA-EFE/ETTORE FERRARI
Leverkuzen je do trijumfa nad Fradijom stigao zahvaljujući golovima Demirbaja u 10, odnosno Tapsobe u 86. minutu.

Naročito lep je bio onaj od Demirbaja, prvi ove večeri – pravi projektil sa distance, koji je završio u mreži mađarskog predstavnika.

Umalo je Hlozek iz slobodnjaka postigao golčinu u finišu, stativa se isprečila, ali lopta se odbila pravo do Tapsobe koji je postavio konačan rezultat.

Identičnim rezultatom je Roma, za koju je svih 90 minuta odigrao Nemanja Matić, pobedila Sosijedad, a strelci su bili El Šaravi u 13, odnosno Kumbula u 87. minutu.

Najzaslužniji za prvi gol bio je Dibala, koji je povukao kontru i doturio loptu asistentu Ejbrahamu, dok je Argentinac kod drugog pogotka izveo korner i pogodio u trepavicu usamljenog Kumbulu u petercu, koji je loptu glavom zakucao u mrežu.