Fudbaleri Chelseaja i Arsenala priredili su derbi Londona za pamćenje, a na kraju su se radovali gostujući navijači pobjedi rezultatom 4:2.

Arsenal je bolan niz od tri meča bez boda i postignutog gola prekinuo na najtežem mogućem gostovanju i kod velikog gradskog rivala.

Utakmicu je otvorio golom rezervista Eddie Nketiah, koji je šansu dobio ispred Alexandrea Lacazettea. To se dogodilo u 13. minuti, ali je Timo Werner poravnao uz dosta sreće tri minute kasnije.

U 27. minuti već je bilo 1:2 nakon što je Emile Smith-Rowe iskoristio dodavanje Martina Odegaarda, ali je kapiten domaćih Cezar Azpilicueta poravnao u 32. minuti i zaokružio fenomenalno prvo poluvrijeme.

Heroj Arsenala definitivno je danas bio Eddie Nketiah koji je se snašao nakon gužve u 57. minuti za 2:3. Zanimljivo, to su bili prvi i drugi gol Nketiaha u Premier ligi ove sezone.

Konačnih 2:4 postavio je Bukayo Saka s bijele tačke u prvoj minuti nadoknade nakon što ga je naivno oborio Azpilicueta u svom kaznenom prostoru.

Preporođeni Newcastle nastavio je s fantastičnim rezultatima nakon što ga je preuzeo mladi stručnjak Eddie Howe. Svrake, koje su bile zakucane na dnu do prije nekoliko mjeseci, ostvarile su novi trijumf, a ovoga puta na St. James Parku pao je Crystal Palace rezultatom 1:0. Jedini gol djelo je Miguela Almirona.

U utakmici Evertona i Leicestera Richarlison je duboko u nadoknadi spasio domaćina poraza i duel je završen rezultatom 1:1. Prethodno je Harvey Barnes pogodio u petoj minuti za Lisice.

Karamelama s Goodisona definitivno predstoji žestoka borba za opstanak pošto su svega četiri boda iznad zone ispadanja.

Rezultati i strijelci:

Chelsea – Arsenal 2:4 (Werner 17′, Azpilicueta 32′ / Nketiah 13′, 57′, Smith-Rowe 27′, Saka 90+1′)

Newcastle – Crystal Palace 1:0 (Almiron 32′)

Everton – Leicester 1:1 (Richarlison 90+2′ / Barnes 5′)