Košarkaši Atlanta Hoksa deklasirali su Vašington Vizardse u gostima rezultatom 136:108, uz sjajnu partiju srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića.

Kapiten “orlova” je bio dvocifren sa 15 poena, ali i perfektnim šutem za tri poena – 3/3.

Za dva poena je imao tri pogotka iz šest pokušaja, a svojoj statistici dodao je i tri skoka i jednu asistenciju za 21 minut proveden na terenu.

Najbolji pogodak Bogdanović je imao krajem treće četvrtine kada je iz mesta i iz ćoška pogodio uz faul za 3+1.

Kada je reč o samoj utakmici, Atlanta je od starta dominirala i već u prvom poluvremenu je “provukla” 70 poena kroz obruč protivnika.

Dominirao je Tre Jang sa 26 poena, uz 10 asistencija i šest skokova. Diandre Hanter ubacio je 20 koševa, ispred trećeg po redu po poenima Bogdana Bogdanovića.

U poraženom sastavu Džered Batler je imao 13, dok su po 12 poena ubacili Kajl Kuzma, Danijel Gaford i Lendri Šamet.

Atlanta sada na Istoku ima skor 8-7, dok je Vašington poslednji u toj konferenciji sa skorom 2-14.