Ekipa Barcelone upisala je pobjedu protiv Valencije u gostima rezultatom 4:1, a današnji susret obilježio je novi igrač katalonskog kluba Pierre Emeric Aubameyang koji je postigao dva pogotka.

Barcelone je znatno bolje otvorila meč i već nakon prvih 45 minuta imala prednost od tri gola razlike. U 23. minuti Alba dodaje do Aubameyanga, a on lijepo postiže prvi gol za novi tim, a samo devet minuta nakon toga De Jong koristi asistenciju Dembelea i pogađa za 2:0.

U prvom poluvremenu je Barcelona postigla još jedan gol, a strijelac je bio Aubameyang kojem nije bilo teško da sa svega nekoliko metara pretvori asistenciju Gavija u gol.

Uspjela je i Valencija preko Solera smanjiti na 3:1, no gol je poništen. Ipak, Barcelona nije uspjela izbjeći primanje pogotka u 53. minuti, a i tada je precizan bio Soler.

Da Barcelona nema probleme u ovom susretu pobrinuo se rezervista Pedri koji sjajno pogađa u 63. minuti, samo tri minute nakon što je ušao u igru.

Za Barcelonu je ovo bila 11. pobjeda u ovoj sezoni i sada imaju 42 osvojena boda, s kojima su na četvrtoj poziciji na tabeli, a isto bodova ima Atletico Madrid koji ima i utakmicu više.

Rezultat i strijelci:

Valencia – Barcelona 1:4 (Soler 53′ – Aubameyang 23′, 38′, De Jong 32′, Pedri 63′)