Fudbalerima Barselone malo je nedostajalo da dođu do potpunog preokreta protiv poslednjeplasirane Granade, ali na kraju moraju da se zadovolje sa bodom (2:2).

I to bodom posle rezultatskog zaostatka od 2:0, tako da Ćavi na kraju ipak bi mogao da bude zadovoljan, iako je Barselona bila blizu pobede.

Posle samo 20 sekundi Brajan Saragosa je doveo svoj tim u vođstvo, što je rekord po pitanju brzine gola u La Ligi.

Od ovog šoka Barselona se nije oporavila, a od 29. minuta im je bilo još teže kada je isti igrač povećao prednost Granade.

Uspela je Barselona da na poluvreme ode u dobrom raspoloženju, jer je Barsin vunderkind Lamin Jamal smanjio prednost svog tima i tako oborio rekord, jer je postao najmlađi strelac gola za Barselonu u domaćem šampionatu.

Drugo poluvreme nam je donelo pravi spektakl. Dominirala je Barselona, stvarala šanse i napokon u 86. minutu došla do toliko čekanog izjednačenja. Prošao je Balde po levoj strani uputio loptu u kazneni prostor, a Serđi Roberto je smestio u mrežu, ovaj gol se proveravao u VAR sobi, ali je na kraju ostao i Barsa je stigla do izjednačenja.

Mogla je Barselona do potpunog preokreta, postigao je gol Žoao Feliks, ali je on poništen zbog ofsajda.

Barselona je posle ovog boda ostala na trećem mestu sa 21. bodom, dok je Granada pretposlednja sa šest bodova.