Fudbaleri Bochuma pobijedili su na Vonovia Ruhrstadionu u 22. kolu Bundeslige ekipu Bayerna rezultatom 4:2 te su tako favorizovanim Bavarcima prekinuli niz od tri uzastopna trijumfa.

U početnom dijelu utakmice ništa nije moglo naslutiti da će se dešavati nešto neočekivano. Shodno tome, Lewandowski je doveo Bayern u vodstvo već u devetoj minuti.

Ipak, slavlje gostiju trajalo je samo pet minuta budući da je Antwi-Adjei pogodio za izjednačenja. Pravi šok za Bayern uslijedio je u posljednjih sedam minuta prije odlaska na odmor.
Prvo je Locadio pogodio za preokret, potom je Gamboa uvećao vodstvo, a onda je Holtmann postigao i četvrti gol za Bochum. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 4:1. Bayern je tako primio najmanje četiri gola u prvom poluvremenu u jednoj utakmici Bundeslige još od poraza 6:0 od Eintrachta 1975. godine. Tada je bilo 5:0 na poluvremenu.

U nastavku utakmice Bayern je očekivano krenuo na sve ili ništa, ali su uspjeli samo preko Lewandowskog smanjiti prednost na konačnih 4:2. Bochum je tako nakon 18 godina pobijedio bavarsku ekipu.
Bayern je ostao prvi na tabeli Bundeslige s devet bodova više u odnosu na drugoplasirani Dortmund koji ima utakmicu manje. Bochum je na 11. poziciji. U narednom kolu Bayern dočekuje Furth, dok Bochum gostuje Stuttgartu.

Rezultat i strijelci:

Bochum – Bayern 4:2 (Antwi-Adjei 14′, Locadia 38′, Gamboa 40′, Holtmann 44′ – Lewandowski 9′, 75′)