Vaterpolisti Grčke plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Fukuoki, pošto su pobedili Crnu Goru 10:9 (2:1, 4:3, 1:3, 3:2).

Crna Gora je posle velike drame i borbe izgubila u četvrtfinalu, a u poslednjem napadu Perković je imao šansu za izjednačenje, ali je pogodio prečku.

Grčka je bolje otvorila meč vodila tri razlike u prvom poluvremenu, ali Crnogorci još jednom pokazalai karakter i naparvili dramu u druge dve deonice.

Prvo su nadoknadili minus, na krilima raspoloženog golmana Petra Tešanović izborili su egal, koji su držali do poslednjeg minuta meča.

Golom Skumpakisa na 56 sekundi do kraja, Grci su se odvojili na 10:9, a Mirioslav Perković je u poslednjem napadu imao priliku da donese izjednačenje i peterce.

Međutim, njegov udarac je završio na prečki, pa je Grčka postala prvi polufinalista SP, a crnogorske “ajkule” će igrati u borbi za plasman od 5. do 8. mesta.

Najefikasniji u timu Vladimira Gojkovića bio je Đuro Radović sa tri gola, dok je Aleksa Ukropina postigao dva.

Grke je predvodio Konstantinos Genidijunas sa pet pogodataka, Agriropulos je dva puta tresao mrežu.

Vaterpolisti Grčke u polufinalu igraće sa Srbijom, koja je na penale savladala Italiju.