Na Old Traffordu večeras je odigran sjajan “derbi ruža” između Manchester Uniteda i Leeds Uniteda, a završen je podjelom bodova rezultatom 2:2.

Dva istorijski vrlo omražena rivala, koja igraju jedan od najvatrenijih derbija u Engleskoj poznatiji kao “derbi ruža”, ponudila su sjajan nogomet, uzbuđenja i dramu te na kraju podjelu bodova.

Krenulo je fantastično. U prvoj minuti mladi italijanski napadač Wilfried Gnonto lijepo pogađa za “hladan tuš” na Old Traffordu.

Napao je odmah Manchester United, a najbolju priliku imao je u 27. minuti preko Alejandra Garnacha, čiji je udarac izbačen s gol-linije.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a još veći šok vidjeli smo u 48. minuti. Crysencio Summerville prošao je po lijevoj strani i ubacio, a loptu u svoju mrežu poslao je Raphael Varane.

Tada je United krenuo u totalnu ofanzivu koja se isplatila. U 62. minuti glavom pogađa Marcus Rashford i tako nastavlja sa sjajnom formom u 2023. godini.

Lijep trenutak vidjeli smo u 70. minuti. Jadon Sancho, koji je dugo imao probleme s depresijom, vratio se na teren i pogodio za 2:2. Lijepo je gađao i matirao gol Ilana Mesliera nakon gužve u kaznenonm prostoru Leedsa.