Najbolji teniser Srbije Novak Đoković ubjedljivo je pobijedio Amerikanca Tejlora Frica sa 2:0 (6:0,6:4) i obezbijedio plasman u polufinale turnira u Sinsinatiju. U borbi za plasman u finale Đoković će se sresti sa Nemcem Akesandrom Zverevim.

Novak Đoković je samouvjereno ušao u meč i za samo 62 minuta igre eliminisao devetog igrača svijeta nastavivši put ka trećoj tituli na turniru u Ohaju, prenosi RTS.

Rekorder po broju osvojenih Gren slem titula sjajno je počeo meč protiv 11 godina mlađeg Amerijanca kome je na svoj servis prepustio samo tri poena, napravio isto toliko brejkova i sa 6:0 osvojio prvi set za samo 21 minut igre.

Fric je u na startu drugog seta uspio da se na kratko vrati u meč i čak osvoji brejk na početku, ali je prednost uspio samo kratko da održi do trećeg Novakovog servis gema.

Na 4:2 za Frica Đoković je osvojio četiri uzastopna gema uz dva brejka, iskoristio prvu meč loptu, i u velikom stilu po deveti put u karijeri izborio mjesto među četiri najbolja u Ohaju.

U polufinalu Đoković će se sresti sa trenutno 17. igračem na listi Nijemcem Aleksandrom Zverevim koji je ranije nadigrao Francuza Adriana Manarina sa 2:0.

Đoković i Zverev odlično poznaju međusobne stilove igre, jer su do sada u karijeri 11 puta odmjeravali snage na terenima, a u pobjedama sa 7:4 vodi proslavljeni teniser Srbije.

U drugom polufinalu snage će odmjeravati Hubert Hurkač i Karlos Alkaraz.