Fudbaleri Bosne i Hercegovine savladali su Finsku rezultatom 3:2, u četvrtom kolu grupe 3 B Lige nacija.

Oni su do trijumfa morali da stignu preokretom, pošto su nakon gola Pjanića u petom minutu iz penala, Puki i Kalman pogodili mrežu Ibrahima Šehića.

Ipak, na scenu je stupio Edin Džeko, koji je u 29. minutu prvo poravnao, a onda u nastavku, u 58. doneo sva tri boda svojoj reprezentaciji.

BiH je ostala prva na tabeli sa osam bodova, jednim više od Crne Gore, koja je rezultatom 3:0 savladala Rumuniju kao gost.

Junak Crne Gore bio je Stefan Mugoša, koji je zabeležio het-trik u Bukureštu.

On je u 42. minutu doneo prednost svom timu, u 56. povećao, a onda u 63. postavio konačan rezultat.

Bosna i Hercegovina i Crna Gora sastaju se u septembru i tada će “zmajevi” imati šansu da pobedom obezbede plasman u elitnu grupu Lige nacija.

U okviru B Lige nacija, Ukrajina i Republika Irska su remizirali su 1:1.

Turska je pobedila Litvaniju 2:0 u okviru C Lige nacija, a u istoj zoni, Luksembrug i Farska Ostrtva su odigrali nerešeno – 2:2.

Poslednja, D zona donela nam je meč Lihtenštajna i Letonije i pobedu gostiju od 2:0.