Večeras su u Rotterdamu i Leicesteru odigrane prve polufinalne utakmice Konferencijske lige u kojima je postignuto ukupno sedam pogodaka.

Leicester je dočekao Romu, a susret je završen rezultatom 1:1.Pellegrini je doveo Romu u vodstvo u 15. minuti, a konačnih 1:1 je postavio Lookman.

Feyenoord je dočekao Marseille i upisao je trijumf rezultatom 3:2. Domćin je poveo sa 20: pogocima Dessersa i Sinistere u 18. i 20. minuta, no do poluvremena su gosti izjednačili pogocima Dienga u 28. i Gersona u 40. minuti.

Ipak, Dessers svojim drugim golm u 46. minuti pogađa za konačnih 3:2 i prednost Feyenoordu uoči uzvrata. U redovima gostiju u igru nije ulazio Sead Kolašinac.

Uzvratni susreti se igraju za sedam dana.

Rezultati i strijelci:

Feyenoord – Marseille 3:2 (Dessers 18′, 46′, Sinistera 20′ – Dieng 28′, Gerson 40′)

Leicester – Roma 1:1 (Lookman 67′ – Pellegrini 15′)