Olimpijska fudbalska reprezentacija Francuske u 2. kolu grupe A teškom mukom pobijedila je selekciju Južne Afrike rezultatom 4:3.

Afrikanci su u 53. minuti poveli golom Kodisanga, ali je vodstvo trajalo samo četiri minute jer je Gignac zabio za 1:1. Međutim, Južna Afrika je u 72. minuti ponovo povela preko Makgope da bi opet Gignac u 78. poravnao na 2:2.

Mokoena je devet minuta prije kraja meča opet doveo Južnu Afriku u vodstvo, ali je 35-godišnji Gignac u 86. iz penala kompletirao hat-trick za 3:3, da bi potom asistirao Savanieru u drugoj minuti sudijske nadokande za konačnih 4:3.

Nogometaši Argentine su u grupi C golom Medine pobijedili Egipat 1:0, a istim rezultatom je Španija u toj grupi pobijedila Australiju pogotkom Oyarzabala.
Brazil je u grupi D odigrao samo 0:0 protiv Obale Slonovače, a vrijedi izdvojiti da su obje ekipe meč završile s 10 igrača nakon isključenja Luiza i Kouassija.