Fudbaleri Fulama slavili su u londonskom derbiju protiv Čelsija rezultatom 2:1 u zaostalom meču sedmog kola Premijer lige.

Trener domaćina Marko Silva nije mogao na ovom meču da računa na najboljeg igrača Aleksandra Mitrovića, ali ispostaviće se da im on nije ni bio potreban protiv “plavaca” koji tonu sve dublje.

Ovo je Čelsiju treća utakmica u nizu bez pobede u Premijer ligi, a u međuvremenu su eliminisani i iz FA kupa nakon što ih je Siti gotovo pa ponizio sa četiri gola u mreži.

Da je problem duboko ukorenjen pokazao je i meč protiv Fulama koji ove sezone blista, a naročito kada uporedimo sa prošlim sezonama gde su se etablirali kao tzv. jo-jo klub.

U 25. minutu bivši igrač Čelsija Vilijan je doveo Fulam u prednost kada je iskosa šutirao i savladao Kepu za slavlje na “Krejven kotidžu”. Fulam je tu prednost održavao sve do početka drugog poluvremena kada je Mejson Maunt šutirao direktno iz slobodnog udarca.

Lopta je posle njegovog pokušaja pogodila stativu i odbila se do Kulibalija koji je jedva prebacuje preko linije gola koji je čuvao sjajni Bernd Leno.

Taman kada su se svi ponadali da je preokret na pomolu, ukazao se debitant na ovom meču Žoao Feliks. Neoprezan je bio Portugalac prilikom starta na Teta. Visoko je podigao nogu i iako se vidi da je hteo da je povuče, zaključak je da je opravdano isključen nakon sasvim solidnih prvih sat vremena u dresu ekipe Grejema Potera.

Naravno da su brojčanu prednost protivnici iskoristili i to preko rezervnog napadača Karlosa Vinisijusa.

Dugo je kružila lopta oko šesnaesterca Čelsija, nakon čega se Pereira odlučio na centaršut. Lopta je letela dugo i visoko i pronašla nekadašnjeg napadača Benfike koji glavom zahvata loptu i trese mrežu.

Zasluge za gol idu i Kepi koji je “zaplivao” u prazno i tako mu omogućio da postane heroj Fulama.