Rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je Srbiju rezultatom 23:20 i tako zakomplikovala situaciju u grupi C Evropskog prvenstva koje se igra u Mađarskoj i Slovačkoj.

Današnji dan u Szegedu donio je pravi regionalni rukometni spektakl pošto su se sastale Hrvatska i Srbija. Tokom cijelog dana trgovi i ulice bile su prepune navijača koji su iz susjedstva stigli da bodre svoje selekcije.

Hrvatska je uoči današnjeg okršaja dobila veliko pojačanje pošto se Luka Cindrić oporavio i to se odmah osjetilo u igri Kauboja.

Bolje je u meč ušla Hrvatska koja je povela rezultatom 3:0, a onda se Srbi bude i zahvaljujući golmanu Vladimiru Cupari i desnom krilu Bogdanu Radivojeviću dolaze do prednosti 9:8.

Tada je na scenu stupio sjajni Cindrić koji je poveo svoju selekciju do prednosti 11:9 na poluvremenu.

Drugo poluvrijeme proteklo je u maloj prednosti Hrvatske. Kauboji nisu dozvolili Srbiji povratak, ali isto tako nisu uspjeli riješiti utakmicu u svoju korist u ranoj fazi drugog dijela.

Ključnu prednost Hrvatska je osigurala desetak minuta prije kraja. Iskoristili su isključenje Marka Milosavljevića i došli do plus četiri uz posjed (19:15). Srbija se do kraja nije uspjela vratiti tako da ćemo imati veliku borbu za plasman dalje.

Hrvatska je u dobroj poziciji jer igra protiv Ukrajine posljednji meč, dok će Srbija ići na megdan snažnoj Francuskoj. Svaki gol u grupi je važan tako da bi i gol-razlika lako mogla odlučivati o putnicima u drugi krug.

Tin Lučin i Ivan Martinović su bili najefikasniji u Hrvatskoj s po šest golova, a pet je dodao Ivan Ćupić. S druge strane Bogdan Radivojević je postigao pet golova.