Uprkos novom tripl-dabl učinku Nikole Jokića, Denver je izgubio u Los Anđelesu od Klipersa 111:102.

Nikola Jokić odigrao je jednu od lošijih utakmica ove sezone, naročito ako se uzme u obzir šut iz igre, ali je srpski centar upisao novi tripl-dabl u sezoni – 22 poena, 15 skokova i 10 asistencija.

Ipak, Denver je ponovo poražen na gostovanju, ovoga puta u Los Anđelesu, gdje su Klipersi odnijeli trijumf 111:102, prenosi RTS.

U utakmici punoj preokreta, domaći igraču odigrali su bolje kada je to bilo najvažnije – u posljednjoj četvrtini, pa su nanijeli šampionima osmi poraz ove sezone.

Denver je, za razliku od nekih prethodnih mečeva, bio kompletan u “Stejpls centru”, ali je Jokić imao nekarakteristično loše šutersko veče – 9/32 iz igre, trojke 2/7.

Gosti su odlično otvorili meč, dobili prvu deonicu 36:21, ali su se Klipersi razgoropadili u drugoj i ubacili čak 40 poena za vođstvo na poluvremenu 61:57.

Nagetsima je pripao treći period igre, pa su ponovo imali vođstvo na ulasku u posljednjih 12 minuta, ali su Pol Džordž i Džejms Harden vukli svoj tim do nove pobjede.

Džordž je ubacio 25 poena, Harden je uz 20 imao i 11 asistencija, Lenard i Pauel dodali su po 17.

Najefikasniji u Nagetsima bio je Džamal Mari sa 23 poena, Porter je dodao 18, a Džekson 14.

Rezultati NBA lige:

Klivlend – Orlando 121:111 Detroit – Memfis 102:116 Vašington – Filadelfija 126:131 Atlanta – Bruklin 113:114 Minesota – San Antonio 102:94 Toronto – Majami 103:112 Čikago – Šarlot 111:100 Hjuston – Oklahoma Siti 110:101 Dalas – Juta 147:97 Golden Stejt – Portland 110:106 L. A. Klipers – Denver 111:102