Fudbalski klub Inter igra sve bolje i trenutno djeluje nezaustavljivo, dok je Juventus ponovo kiksnuo, tako da su “nero-azuri”, nakon 24. kola Serije A, otišli na deset bodova prednosti.

Milan je pobijedio Romu na “Olimpiku”, rezultatom 2:1.

Đenova je bila lak zalogaj za lidera na tabeli Inter – Romelu Lukaku, Mateo Darmijan i Aleksis Sančes su bili strijelci u još jednom sigurnom trijumfu tima sa “Meace”.

Juventus je vodio pogotkom Kristijana Ronalda na gostovanju Veroni, ali je češki fudbaler Antonin Barak spriječio “crno-bijele” iz Torina da zadrže korak sa Interom.

Fudbalski klub Atalanta je, za razliku od “Juvea”, bila sigurna na gostovanju kod Sampdorije i golovima Ruslan Malinovskog i Robina Gosensa došla do nova tri boda, a istim rezultatom je Napoli bio bolji od Beneventa, a golove su postigli Dris Mertens i Mateo Politano.

Trener Bolonje Siniša Mihajlović je sa svojim timom savladao bivši klub – Lacio, rezultatom 2:0 i tako spriječio Rimljane da odu na pozicije koje vode u Ligu šampiona, a junaci trijumfa su bili Ibrahima Mbaje i Nikola Sansone, koji su se upisali u strijelce.

Roma je u Rimu dočekala Milan i na ovom meču igran je sjajan fudbal, dok je pobjedu, rezultatom 1:2 odnio gostujući tim. Cijena bi mogla da bude velika, jer su zbog povreda teren prije vremena napustili Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić.

Milan je poveo golom Franka Kesija sa bijele tačke u finišu prvog poluvremena, Džordan Veretu je u 50. minutu poravnao, ali osam minuta kasnije Ante Rebić postiže još jedan pogodak za goste i ispostavilo se da je to bio konačan rezultat.

Kakav je ovo bio meč najbolje ilustruje broj šuteva ka golu – 20:17 za Milan, a u okvir gola 14:10, takođe u korist gostiju, i od tih ukupnih 24 šuta.

Rezultati iz 24. kola Serije A: Specija – Parma 2:2, Bolonja – Lacio 2:0, Verona – Juventus 1:1, Sampdorija – Atalanta 0:2, Krotone – Kaljari 0:2, Inter – Đenova 3:0, Udineze – Fijorentina 1:0, Napoli – Benevento 2:0, Roma – Milan 1:2, dok je utakmica Sasuolo – Torino odgođena.

Tabela sada izgleda ovako – Inter ima 56 bodova, Milan 52, Juventus i Atalanta po 46, Roma 44 boda, Napoli i Lacio po 43, Sasuolo i Verona po 35 boda, Sampdorija 30, Bolonja i Udineze po 28, Đenova 26, Fijorentina, Benevento i Specija po 25, Torino 20, Kaljari 18, Parma 15 i Krotone 12 bodova.