Fudbaleri Nemačke remizirali su sa Engleskom rezultatom 1:1 u meču drugog kola grupe 3 “A” divizije Lige nacija.

“Panceri” su u ovom trenutku bolja reprezentacija i uprkos nerešenom rezultatu su nastavili niz koji datira još od 1966. Dakle, Englezi 56 godina nisu uspeli da vežu dve pobede protiv Nemačke, tačnije poslednji put su to učinili kada su savladali Zapadnu Nemačku u finalu Svetskog prvenstva 1966.

Pored toga, ovo je bio prvi meč dve selekcije u Minhenu još od 2001. godine kada je Engleska slavila rezultatom 5:1 u čuvenom meču kada je Majkl Oven postigao het-trik, ali Nemci nisu uspeli da stignu do “osvete” iako su više prikazali.

Bolji su bili izabranici Hansija Flika tokom 3/4 utakmice, ali su u finišu pali i moraće da se zadovolje novim remijem nakon onog na startu protiv Italije (1:1).

Već u prvom poluvremenu su poništena dva gola “pancera”. Prvo su prebrzo izveli aut nakon čega je Tomas Miler lobovao Pikforda, a nakon što se oglasio sudija koji je prvo hteo da se pozabavi povređenim Kalvinom Filipsom. Potom je opravdano poništen i gol fudbalera Borusije iz Mehengladbaha Jonasa Hofmana zbog ofsajda.

Uprkos tome, to nam je uz samu igru i kreirane šanse pokazalo da je Nemačka zaslužila vođstvo i da će do istog doći ukoliko tako nastave da igraju u drugom poluvremenu. Upravo se to desilo kada je Kimih u 51. minutu pronašao sveprisutnog Hofmana, a ovaj neometan zakaznelim uletom engleskih defanzivaca šutirao. Mogao je golman Evertona bolje da reaguje i na kraju se lopta baš od njegove ruke odbila u mrežu. Na kraju se piše samo gol i to treći u dresu reprezentacije za Hofmana koji iza sebe ima sezonu karijere.

Nemci su po datom golu prebrodili talas napada Engleza i od tog momenta praktično igrali “viktorije” sa protivnikom. Kreirali su šanse i u istoj meri ih nisu koristili.

Tako sve do poslednjih 15 minuta kada je Engleska bila ta koja je diktirala tempo. Sve se promenilo ulaskom Džeka Griliša koji je odmah doveo u priliku kapitena Harija Kejna koji je po drugi put na meču iz neposredne blizine promašio.

Ipak, Kejnu je bilo suđeno da baš on bude taj koji će doneti izjednačenje selekciji “Gordog albiona”, a priliku za to mu je pružio Niko Šloterbek koji ga je nespretno oborio u šesnaestercu. Napadač Totenhema je postavio loptu na “belu tačku” i bez problema pogodio za 50. gol u nacionalnom dresu.

Poređenja radi, ispred njega je samo Vejn Runi sa 53 gola. Ono što je važno istaći jeste da je nekadašnjem igraču Evertona i Junajteda za taj učunak trebalo 120 mečeva, a Kejnu je ovo bio “tek” 71. Ujedno se osamio na drugom mestu večne liste, pretekavši još jednu legendu Junajteda – Bobija Čarltona.

Tim Gereta Sautgejta je tako stigao do prvih bodova nakon poraza od Mađarske (1:0) u prvom meču, ali i dalje ostaju na dnu tabele. Iznad njih su upravo Nemci sa dva boda, tri imaju Mađari, a na vrhu su Italijani sa četiri.

U narednom kolu Engleska dočekuje Italiju 11. juna, dok Nemačka na “Alijanc areni” igra sa Mađarskom.