U derbi susretu 8. kola italijanske Serije A fudbaleri Lazija su pobijedili Inter rezultatom 3:1, u susretu koji su obilježili dosuđeni jedanaesterci i kontroverzan drugi gol domaćih.

Inter je poveo već u 12. minuti kada Barella srušen u kaznenom prostoru, a sudija Irrati je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Ivan Perišić i vrlo sigurno je pogodio za vodstvo gostiju 1:0.

Milanski tim je nakon toga uglavnom kontrolisao utakmicu, dok je Lazio prijetio tek sporadično, ali Nebeskoplavi su poravnali u 64. minuti. Nakon što je lopta u ruku pogodila Bastonija dosuđen je novi penal koji je realizovao Immobile za 1:1.

Domaći su do preokreta došli u 81. minuti. Inter je bio u napadu kada je njihov nogometaš Dimarco ostao ležati na zemlji. Nerazzurri nisu željeli izbaciti loptu, nakon čega je Reina odbranio udarac Lautara.

U nastavku je Lazio izveo kontru iako je Dimarco i dalje ležao, a poslije šuta Immobilea lopta se odbila do Andersona kojem nije bilo teško da iz blizine pogodi za 2:1.

Uslijedile su nemile scene na terenu i zamalo je izbila tučnjava među igračima oba tima, jer su Interovi nogometaši smatrali da su Lazijali morali izbaciti loptu. Ipak, gol je priznat i meč se nastavio.

U 90. minuti Milnković-Savić je lijepo pogodio glavom za konačnih 3:1.

Naš Edin Džeko je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Lautaro Martinez, a u ovome meču nije imao izrazite prilike da postigne svoj sedmi gol u sezoni.

Lazio će u narednom kolu gostovati Veroni, dok će Inter u najvećem italijanskom derbiju dočekati Juventus.

Rezultat i strijelci:

Lazio – Inter 3:1 (Immobile 64′ pen., Anderson 81′, Milnković-Savić 90’/ Perišić 12′ pen.)