Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut rezultatom 9:0 u okviru četvrtog kola Premijer lige.

Time su izjednačili rekord tog takmičenja kada su najubedljivije pobede u pitanju. Pre njih je to uspelo Mančester junajtedu dva puta (1995. protiv Ipsviča i 2021. protiv Sautemptona) i Lesteru koji je pre tri godine identičnim rezultatom savladao Sautempton.

Kada Roberto Firmino postigne dva gola i ima još tri asistencije, pa kako i da ne dođete do ovakvog uspeha. Brazilac je vanserijski igrač, ali nije vičan statističkim kategorijama te je njegov učinak za 70. minuta na terenu i više nego impresivan.

Niko se nije nadao ovakvom rezultatu pred početak susreta. Jeste Bornmut loše započeo sezonu, ali to smo mogli otpisati na konto teškog rasporeda, dok je Liverpul bio očajan. Naposletku, dobili smo sedmu uzastopnu pobedu tima Jirgena Klopa protiv “trešnjica”.

Mrežu Marka Traversa je načeo u trećem miniutu Luis Dijas na asistenciju Firmina, a Brazilac je tri minuta kasnije otvorio poziciju za šut i Harviju Eliotu koju ovaj koristi i nagoveštava kakav ćemo meč gledati.

Do poluvremena je gol gostiju bio zatrpan. Čak pet golova u prvih 45 minuta, a pored pomenute dvojice golove su postizali Trent Aleksander-Arnold, Roberto Firmino i Virdžil Van Dajk.

Mogli smo očekivati da će Liverpul želeti tu da stane, ali kao da su namirisali da rekord nije toliko daleko.

Ekipa Skota Parkera je izgledala očajno i ponovo je u ranoj fazi primila gol. Tačnije, Kris Mepam ju je smestio u sopstvenu mrežu i potom pokušao da se izvuče pozivajući se na navodni ofsajd Dijasa koji je bio iza njega i nije uticao na igru.

Ubrzo je i Firmino stigao do svog drugog gola nakon čega je neočekivano izmenjen. Radilo se o trostrukoj izmeni, a jedan od onih koji je ušao u igru, i to po prvi put, je bio i Stefan Bajčetić, španski fudbaler srpskog porekla.

Ušao je i Kostas Cimikas i do kraja meča dva puta asistira za debitantski gol Fabija Karvalja i drugi na ovom meču za Luisa Dijasa.

Zanimljivo je da niti u jednom golu nije učestvovao Mohamed Salah koji je imao nekoliko opasnih prilika iz kojih nije uspeo da postigne gol.

Ovo je bila prva pobeda u sezoni za Liverpul kojem će ona biti veoma važna u psihološkom smislu i povratku u sezonu. Kada je Bornmut u pitanju, pogotovo sa Parkerom na klupi… Ne smeši im se dug ostanak, ako ovako nastave.