Fudbaleri Manchester Cityja razbili su Chelsea rezultatom 4:0 i tako se plasirali u šesnaestinu finala FA Cupa. S druge strane, londonski velikan je u velikoj krizi i bolji dani na Stamford Bridgeu se ne naziru.

Prije svega tri dana City je slavio protiv Chelseaja u Premier ligi, a danas je učinio isto na još ubjedljiviji način i bez dvojice najboljih igrača Kevina de Bruynea i Erlinga Haalanda, koje je poštedio Pep Guardiola.
Nakon što je prošla blaga terenska inicijativa na startu, Građani su “pojačali” i već nakon prvih 45 minuta riješili pitanje pobjednika.

U 23. minuti fantastičan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Riyad Mahrez, da bi samo sedam minuta kasnije s bijele tačke pogodio Julian Alvarez.

Stvari su riješene u 38. minuti kada su fantastičnu akciju odigrali domaći, Kyle Walker je odigrao “no-look” pas za Phila Fodena, koji pogađa za 3:0.

To je bio rezultat prvog dijela, a nastavak donosi nešto grublju igru, dosta startova za žute kartone, ali i potpunu dominaciju domaćina.

Konačnih 4:0 postavio je Mahrez drugim golom u 85. minuti. To je bio drugi penal za City u današnjoj utakmici.

Građani će u šesnaestini finala igrati protiv Arsenala, dok je Chelsea pod velikim pritiskom i pozicija trenera Grahama Pottera je i više nego ugrožena.