Ekipa Manchester City pobijedila je u derbiju 28. kola engleskog Premiershipa gradskog rivala Manchester United rezultatom 4:1 te tako zadržala prvo mjesto na tabeli, a protivnika udaljila od mogućnosti da naredne sezone igra u Ligi prvaka.

Građani su sjajno otvorili utakmicu i već u 5. minuti golom De Bruynea došli u vodstvo, a Belgijanac je lijepo pratio akciju po lijevoj strani i povratnu loptu Fodena pretvorio u gol.

Ipak, slavlje domaćih navijača je trajalo samo do 22. minute kada je Pogba dodao do Sancha, a bivši omladinac Manchester Cityja lijepo pogađa za 1:1. Iz poštovanja prema bivšem klubu, iako je gradski rival, Sancho nije slavio pogodak.

City je odmah svim silama krenuo po novo vodstvo, a do njega i dolaze u 28. minuti kada je opet na pravom mjestu bio De Bruyne koji pogađa nakon odbijene lopte.

Pitanje pobjednika ovog meča riješio je Mahrez golom u 68. minuti i to nakon uigrane akcije iz kornera i centaršuta danas najboljeg igrača utakmice – De Bruynea.

Konačnih 4:1 postavio je Mahrez golom u 90. minuti.

City je tako došao do brojke od 69 osvojenih bodova, šest više od Liverpoola koji ima i utakmicu manje, dok je United pao na petu poziciju s jednim bodom manje od Arsenala, ali i tri utakmice više.

Rezultat i strijelci:

Manchester City – Manchester United 4:1 (De Bruyne 5′, 28′, Mahrez 68′, 90′ – Sancho 22′)