U prve dve utakmice drugog dana 2. kola Lige šampiona Milan je savladao Dinamo Zagreb rezultatom 3:1 (1:0), dok su Šahtjor i Seltik remizirali 1:1 (1:1).

Prvak Italije je opravdao ulogu favorita protiv šampiona Hrvatske, koji ni u 16. vezanoj utakmici u gostima u okviru Lige šampiona nije upisao trijumf.

“Roso-neri” su meč rešili krajem prvog i početkom drugog poluvremena, kada su postigli dva ključna gola.

Posle inicijative u prvom delu susreta i zrelijih prilika, ali i istog odnosa u posedu lopte, igrao se 44. minut kada je Josip Šutalo napravio prekršaj nad Rafaelom Leaom i sudija Hesus Hil Manzano je pokazao na “belu tačku”.

Nije ni bilo potrebe za VAR asistencijom, a veoma siguran sa 11 metara bio je Olivije Žiru koji je doveo domaćina u prednost.

Tu je Dinamo bio slomljen u najnezgodnijem mogućem trenutku, a podjednako loš momenat za drugi gol bio je na samom startu drugog dela.

Posle 65 sekundi igre u nastavku Leao je sjajno centrirao sa leve strane, a Aleksis Salemakers zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Delovalo je da meč klizi u mirniji tok sa epilogom poraza Dinama, ali je u 56. minutu Mislav Oršić pravo niotkuda zatresao mrežu.

Zapravo, Bruno Petković mu je majstorski odigrao dupli pas, a odbrana Milana ostala je skamenjena dok je lopta odsela iza leđa Majka Manjana.

Nakon tog gola je tempo pao, a Milan se čak blago povukao. Ipak, Dinamo to nije umeo da iskoristi, te je do samog kraja jalovo pokušavao da ponovi trenutak inspiracije iz 56. minuta.

Umesto toga, italijanski tim je uspeo u 77. minutu da otkloni sve dileme, tačnije, Tomaso Pobega na dodavanje Tea Ernandesa sa leve strane, koja je na ovom meču bila velika boljka “modrih”.

Milan je mirno priveo meč kraju i slavio prvu pobedu u sezoni u Ligi šampiona, te je preuzeo prvo mesto na tabeli grupe E sa četiri boda.

Sa druge strane, Dinamo ostaje iza njega sa tri boda iz prvog kola i pobede nad Čelsijem.

U drugoj utakmici istog termina, Šahtjor i Seltik su remizirali, a da smo sve vredno pomena videli u prvih pola sata susreta.

Goste iz Glazgova u prednost je doveo Japanac Reo Hatate, ali je nekim čudnim spletom okolnosti taj pogodak upisan kao autogol Artema Bondarenka.

Šahtjor je izjednačio u 29. minutu tako što je Murdik izbegao ofsajd kod dodavanja Sudakova, pobegao odbrani i zakucao loptu pod prečku gola Džoa Harta.

Iskusni engleski golman je bio nemoćan kod tog udarca levom nogom.

Iako je do tog momenta meč bio veoma bogat i efikasan, ispostavilo se je već tada postavljen konačan rezultat.

Anatolij Trubin je heroj ukrajinskog tima jer je “skinuo” nekoliko čistih šansi Seltiku i sačuvao remi timu koji je domaćin bio na neutralnom terenu u Varšavi.

Šahtjor je stigao do 4. boda i, makar do kraja večeri, biće na prvom mestu grupe F, dok je Seltik stigao do prvog boda u Ligi šampiona.