Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 115:70 u šestoj utakmici polufinala Zapada.

Nagetsi su pretrpjeli jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji, te ćemo gledati sedmu utakmicu u ovoj seriji. Ona je na programu u noći između nedjelje i ponedjeljka.

Nikola Jokić je odigrao solidan meč, postigao je 22 poena, uz devet skokova i 9-19 iz igre, ali jednostavno ovo nije bilo veče njegove ekipe.

Minesota je od prve četvrtine kontrolisala utakmicu, a potom je u četvrtoj dionici potpuno ponizila Nagetse i lupila im jak šamar pred majstoricu.

Podbacio je Džamal Marej sa svega 4-18 iz igre, nije se proslavio ni Porter junior sa 3-9, odnosno Džekson sa 0-6 i Holidej sa 0-5.

U pobjedničkom timu briljirao je Edvards sa 27 poena, Mekdenijels je dodao 21, Konli 13, a Tauns i Rid po 10 poena.

Iako je start utakmice obećavao za navijače Denvera, pošto je ekipa otvorila serijom 9:2, ubrzo je nestao osmjeh sa lica pristalicama aktuelnih šampiona NBA.

Nagetsi su počeli da brzaju, šutiraju loše šuteve, igraju još lošije napade i to je rezultovalo nevjerovatnom serijom Timbervulvsa, 27-2.

Denver nije postigao koš gotovo pet minuta i utisak je bio da je utakmica gotova poslije samo 7-8 minuta prve četvrtine. Gosti iz Kolorada su postigli devet poena za tri minuta i potom samo pet u nastavku dionice, te je Minsota imala +17 posle prvog kvartala, 31:14.

Nagetsi su ponovo dobro otvorili četvrtinu, ali jednostavno nismo mogli u kontinuitetu da igraju kvalitetnu košarku.

Minesota je bez većih problema održavala prednost i čak je malo uvećala u odnosu na prvu četvrtinu, pa je na poluvremenu bilo +19, 59:40.

Jokić je u prvom poluvremenu imao 16 poena, iz igre je šutirao 7/14, ali je ostatak tima bio na 7/30. Prednjačio je Marej sa 1-10 iz igre.

Nije situacija mnogo promenila u nastavku utakmice, štaviše, bilo je još gore po Nagetse. Dosta loših odluka, u oba smera i utisak je da su se izabranici Majkla Melouna u jednom trenutku pomirili sa porazom.