Fudbaleri Bajerna plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Na Alijanc areni pred oko 75.000 gledalaca, pobedili su Pari Sen Žermen sa 2:0 (0:0) i tako ukupnim rezultatom 3:0 prošli dalje.

Francuzi su obećavali pre meča, ali su malo toga prikazali, imala je čvrsta odbrana Bajerna rešenje za Mesija i Mbapea koji su bili neobično tihi, pa uz tako nešto nisu mogli ni da se nadaju da će doći do preokreta posle poraza kod kuće.

Francuzi su u meč ušli bez povređenog Nejmara, koji neće igrati do kraja sezone, a u špicu su počeli Mesi i Kilijan Mbape.

Odlučio se Kristof Galtije za trojicu u štoperskoj liniji, dok je Bajern počeo susret i bez Kansela, za kog se priča da će se na leto vratiti u Mančester siti.

Peh za goste bila je i povreda Markinjosa, koji je u 35. minutu morao da izađe zbog povrede.

Očekivalo se da će biti dosta tvrdo, sa ne tako mnogo prilika i tako je zaista i bilo u prvih 45 minuta.

Prodor Mbapea u drugom minutu, mogao je biti nezgodan po Bajern, ali je Zomer bio na mestu, da bi Bavarci prvi šut u okvir gola uputili u 16. minutu.

Leon Gorecka je oprobao šut sa distance, po zemlji, ali je lopta završila u rukama Đanluiđija Donarume.

Mbape je pokušao prodorom s desna u 19. minutu, da bi Mesi bio u gužvi u petercu u 25. minutu, ali je odlično izblokiran.

Pokušao je i Džamal Musijala u 32. minutu da nešto uradi, ali je na mestu bio Donaruma.

I onda, taj 38. minut, golman Bajerna Jan Zomer se poigravao, Hakimi mu je oteo loptu i šutirao, a u poslednjem trenutku uklizao je Matajs de Liht i izbacio loptu bukvalno sa gol linije.

U nastavku, Bajern je krenuo konkretnije i u 52. minutu preko Maksima Čupo-Motinga imao priliku, ali je on pao između dvojice igrača, nije bilo penala.

I samo minut kasnije, isti igrač je postigao gol, ali je sudija Orsato posle konsultacije VAR snimka poništio gol zbog ofsajda.

Kada nisu uspeli tada, jesu devet minuta kasnije.

Veliku grešku napravilo je Verati, oteo mu je loptu igrač Bajerna, Gorecka je proigrao Čupo-Motinga kojem nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu Francuza, 1:0.

Imao je šansu Serhio Ramos u 65. minutu da izjednači posle kornera, ali je na mestu bio Jan Zomer i odbranio taj udarac glavom španskog štopera.

I konačno, u samom finišu posle brze kontre u 89. minutu, Bajern je postigao i drugi gol.

Serž Gnabri, koji tek što je ušao na teren rutinski je poslao loptu u mrežu i tako završio posao.