Košarkaši Denvera savladali su Indijanu rezultatom 117:109 u derbiju NBA lige.

Izuzetno šutersko veče imao je Nikola Jokić (12/13 iz igre, 1/2 penali), kome je falila jedna asistencija za tripl-dabl učinak.

Srpski centar je susret završio sa 25 poena, 12 skokova, devet asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom.

dentičan košgeterski učinak imali su i Džamal Marej, koji je dodao i osam asistencija, odnosno Majkl Porter, koji je imao osam skokova i pet asistencija.

Eron Gordon je ubacio 20 poena, uz to dodao 10 skokova, dok je dvocifren još bio Kentavijus Koldvel-Poup sa 11 poena.

Na drugoj strani, Brus Braun je imao 18 poena, 10 skokova i šest asistencija, Badi Hild je ubacio 16, dok su po 12 postigli Ajzea Džekson, Benedikt Maturin i Endru Nebhard, uz dodatak da na ovom meču nije bilo Tajrisa Haliburtona.

Početak utakmice protekao je manje-više kao što je bilo čitavo prvo poluvreme, izuzev jedne serije domaćih.

U uvodnim minutima Eron Gordon je bio taj koji je uglavnom poentirao, brzo stigao do dvocifrenog učinka, dok je Jokić svoje prve poene upisao posle pet minuta košarke.

Fokusirao se Nikola na ostalo, skokove i asistencije, te na taj način dao doprinos u prvoj četvrtini, koja je završena nerešeno, 28:28.

Kraj prve i početak druge deonice srpski centar je proveo na klupi, da bi po povratku sa dodavanjima razmrdao Nagetse.

Ipak, sredinom druge četvrtine ušao je u problem, pošto mu je svirana i treća lična greška, zbog koje je morao na klupu sve do velike pauze.

Malo je falilo da dobije i četvrti faul, međutim, na njegovu sreću, čelendž trenera gostiju Rika Karlajla, bio je neuspešan.

Morao je Koldvel-Poup da povuče u tim momentima, a sa četiri trojke, to se svakako može reći i za Portera.

Stekao je Denver maksimalnih +9 u završnici prvog poluvremena, međutim, gosti su uzvratili u samom finišu i nošeni Braunom, bivšim igračem Nagetsa, razliku spustili na posed zaostatka, 60:57.

Treću četvrtinu bolje je otvorila Indijana, pre svega zahvaljujući Badiju Hildu koji je pucao iz svih oružja.

Malo po malo, Jokić je preuzimao stvari u svoje ruke, za razliku od prvog poluvremena, sada je više išao ka košu.

Ne mnogo, ali dovoljno da predvodi Nagetse do novog vođstva, koje je u toj deonici najviše išlo do +8.

Početkom poslednje deonice Di Andre Džordan je isključen, tako da se Jokić nije mnogo odmarao.

Ušao je i nastavio tamo gde je stao, vodeći svoj tim do prve dvocifrene prednosti, koja je najviše išla do +12, prvi put na oko tri minuta pre kraja.

Indijana je probala da se vrati, ali sa jednom ovako prosečnom partijom, nije mogla da naudi šampionu.

Denver je stigao do 28. trijumfa u sezoni, u vrhu je Zapadne konferencije, dok je Indijana na učinku 23-16 i trenutno je šesta na Istoku.