Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od Lajcpiga (2:1), u četvrtom kolu grupe G Lige šampiona.

Strelci za goste bili su Ćavi Simon u osmom, odnosno Luj Openda u 77, dok su crveno-beli do pogotka stigli u 81. minutu, kada je Benjamin Henriks savladao svog golmana.

Lajpcig je ovim trijumfom prošao dalje, ima devet bodova, dok je Zvezda ostala na onom jednom, koliko ima i Jang Bojs, koji je poražen na gostovanju kod Mančester sitija (3:0).

Uvodni minuti susreta bili su dobar nagoveštaj kakvo ćemo prvo poluvreme gledati.

Lajcpig je krenuo jako ka golu Zvezde, naročito po levoj strani, baš kao i u prvom susretu pre dve sedmice.

Gosti nisu dugo čekali na gol, pošto je već u osmom minutu Ćavi Simons savladao Omrija Glazera.

Previše prostora je dobio na levoj strani, lako zaobišao Kangu, ušao u kazneni prostor i onda pored Mijailovića uputio neodbrajiv udarac u dalji ugao Glazerovog gola.

Zvezda je prvi izlet imala u 11. minutu, kada je centaršut Rodića bio previsok za Bukarija, da bi nešto kasnije nesigurnost Blasviča umalo kaznio Ivanić.

Benjamin Šeško je sredinom poluvremena u nekoliko navrata pripretio Glazeru, a podređen položaj u kojem je bila Zvezda nije prijala domaćim navijačima, pa su se posle pola sata čuli i prvi zvižduci.

Lajpcig je brzo došao do dvocifrenog broja šuteva, a jedan od tih bio je i onaj od Opende, koji je završio pored stative.

Uzbudljiv je bio finiš prvog dela, kada je Glazer najpre zaustavio Opendu u situaciji jedan na jedan, da bi posle kontre, Bukari, doduše iz ofsajda, zapretio Blasviču.

Lajpcig je preko Forsberga imao zicer u nadoknadi vremena, ali je ovaj posle dodavanja Opende, šutirao pored gola.

Bahar je na poluvremenu reagovao, na teren poslao Ndiajea i Nedeljkovića, a crveno-beli su krenuli odmah sa opasnijim napadima.

Međutim, nisu ni gosti sedeli skrštenih ruku, a u 51. minutu su propustili ogromnu šansu. Tačnije, Šeško.

On je najpre pogodio stativu posle udarca iz daline. Koji trenutak kasnije je usamljen iz neposredne blizine šutirao katastrofalno.

Ubrzo je Glazer još jednom zaustavio pokušaj Opende, koji ove večeri nije imao rešenja za Izraelca, sve do 77. minuta.

Nekoliko minuta nakon velike šanse za Olajinku, Openda je istrčao kontru odlično i savladao Glazera, te tako duplirao prednost.

Nije mnogo trebalo Zvezdi da stigne do gola. Posle skraćenog kornera i kombinacije Hvanga i Kange, Gabonac je centrirao, loptu je malo zakačio Henriks, te je ona završila u mreži Blasviča.

Piter Olajinka je imao do kraja susrete još dve ozbiljne šanse, ali su “bikovi” izdržali i čekirali vizu za nokaut fazu.