Alvaro Morata donio je tri boda Atletiku protiv Fejnorda u grupnoj fazi Lige šampiona (3:2).

Domaćinima u Madridu nije krenulo najbolje jer su nakon sedam minuta igre dali prednost Fejnordu autogolom Hermosa.

Ubrzo se igra Atletika ustabilila što je iskoristio najbolji strijelac ekipe Alvaro Morata u 12. minutu i donio izjednačenje u Madridu.

Fejnord je napadao i dočekao svojih pet minuta. Vratili su prednost preko Hanka u 34. minutu meča i bacili Atletiko u probleme.

Međutim, Atletiko ipak predvodi Dijego Simeone. Antoan Grizman u finišu prvog poluvremena vraća Atletiko ponovo u igru, slavilo se u Madridu u 49. minutu.

Na startu drugog poluvremena presing Madriđana odmah je urodio plodom. Strijalc ponovo Alvaro Morata u 47. minutu meča.

Do kraja se igralo opasno na obje strane. Obje ekipe su imale prilike, ali na kraju je ostao rezultat 3:2.

Atletiko je prvi sa četiri boda u Grupi Е, dok je Fejnord drugi sa bodom manje. Tablicu može poremetiti Lacio ako ostvari pobjedu protiv Seltika.