Po ko zna koji put ove sezone izbio je haos na fudbalskim utakmicama u Francuskoj, a četvrti susret koji je prekinut je igran sinoć u okviru Kupa Francuske.

Drugoligaš Paris FC je ugostio Lyon u trećem kolu Kupa, a susret je prekinut na poluvremenu zbog divljanja gostujućih navijača.

Tokom susreta u Parizu pristalice gostiju su u nekoliko navrata pravile bakljadu, a sve je eskaliralo na kraju prvog poluvremena.
Nezadovoljni rezultatom 1:1 protiv drugoligaša, stotine navijača Lyona su uletjele na travnjak, a nakon što je osiguranje sve to nemoćno posmatralo, delegat i sudija su odlučili da susret ne može biti nastavljen.

Činjenica je da za sada u ratu između huligana i Nogometnog saveza Francuske pobjeđuju huligani, a pitanje je do kada će se ovakve stvari dešavati.

Podsjetimo, privremeno ili trajno zbog huligana ove sezone su prekidane utakmice francuske Ligue 1 Nice – Marseille, Lens – Lille i Lyon – Marseille.