Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Camp Nou u 28. kolu La Lige ekipu Osasune rezultatom 4:0 te su tako potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni trijumf.

Katalonci su odlično otvorili utakmicu, a već u 13. minuti dosuđen im je penal. Siguran realizator bio je Torres za 1:0. Samo osam minuta kasnije raspoloženi Torres lagano posprema loptu u mrežu pored golmana i tako udvostručuje vodstvo Barcelone.

Rapsodiju Barcelone potvrdio je šest minuta kasnije Aubameyang koji je zakucao loptu u mrežu nakon proigravanja Dembelea. Tako je prvo poluvrijeme okončano s visokih 3:0 za Barcu.

I u nastavku Barcelona je igrala dobro, a Aubameyang je u 51. minuti imao dobru priliku, ali je bio neprecizan. Četiri minute kasnije Pique je postigao gol, ali je on bio poništen zbog ofsajda.
Golman Osasune je u 70. minuti fantastično odbranio udarac Dembelea, ali spasa mu nije bilo pet minuta kasnije kada je Puig sjajno probio i postavio konačnih 4:0.

Barcelona je skočila na treće mjesto La Lige, dok je Osasuna na 11. poziciji. U narednom kolu Barcelona u velikom El Clasicu gostuje Real Madridu, dok će Osasuna dočekati Levante.