U grupi C Lige šampiona gledali smo najveći derbi ove večeri, a Real je u Madridu savladao Napoli rezultatom 4:2 (2:1).

Liga sampionaVestiZvezda u LŠStatistikaLiveblogVideo

U istom terminu, Braga i Union Berlin su remizirali rezultatom 1:1 (0:1), što je ostavilo neke nerazjašnjene stvari pred poslednje kolo u ovoj grupi.

Real je ubedljivo prvi sa maksimalnih 15 bodova, a Napoli je ostao na sedam. Braga sada ima četiri boda i pobedom u Napulju bi mogao da izbaci šampiona Italije.

Union Berlin je ostao na dva osvojena boda, a iako i dalje ima šansu da dođe do Lige Evrope, svoju šansu je propustio ove večeri u “kamenolomu”.

Jer, Nemci su od 30. minuta imali igrača više kada je Niakate dobio direktan crveni karton i to su materijalizovali u 42. minutu preko Robina Gosensa.

Ali, Braga je i sa igračem manje imala više šansi i izjednačenje je pronašla u 51. minutu preko Alvara Đaloa. Čak i u nastavku je jurila pobedu sa desetoricom na terenu, ali do nje nije došla.

Mnogo više uzbuđenja, pa i golova, bilo je na “Santjago Bernabeu”, gde je Napoli prvi poveo u 10. minutu. Tada mrežu nije zatresao Đovani Simeone, ali je dovoljno loptu ubacio preko gol-linije da sat pokaže da je to gol.

Ali, tek što su igrači Reala krenuli sa centra, došli su do izjednačenja. Rodrigo je na prelep način postigao gol za ekspresnih 1:1.

Već u 22. minutu videli smo preokret, kao i fenomenalnog Džuda Belingema. On je glavom, na prelep centaršut Davida Alabe, savladao Aleksa Mereta.

Napoli je nastavio da igra otvoreno, a to mu se isplatilo početkom drugog poluvremena. Tada je Angisa doneo novo izjednačenje i produžio nadu da bi italijanski tim mogao do prvog mesta u grupi.

Međutim, “kraljevski tim” je to sprečio. U preostalih pola sata smo videli bolju igru Reala i još dva gola kojima je zapečaćeno prvo mesto grupe C.

Najpre je Nikolas Paz doneo 3:2 udarcem sa distance, ali uz veliku grešku Mereta, a u nadoknadi je Hoselu, posle nekoliko promašenih zicera tokom drugog dela, potvrdio trijumf Madriđana.