Fudbaleri Mančester sitija slavili su protiv Kristal Palasa rezultatom 4:2 nakon velikog preokreta u četvrtom kolu Premijer lige.

Junak meča je bio strelac tri gola Erling Haland koji je vratio svoj tim u meč i doneo mu pobedu nakon što su posle prvih 45 minuta imali zaostatak od dva gola.

Najpre je u četvrtom minutu loptu u svoju mrežu poslao Džon Stouns, da bi potom prednost duplirao štoper Joakim Andersen u 21.

Gost iz Londona ima običaj da često osvaja bodove u Mančesteru i Liverpulu, svakako češće nego u engleskoj prestonici, ali ovog puta “građani” to nisu dozvolili.

Prvo je osam minuta po početku nastavka zaostatak prepolovio Bernanrdo Silva, nakon čega je usledio šou norveškog napadača koji možete pogledati u prilogu.

U preostalim mečevima Čelsi je sa igračem manje od 28. minuta, nakon što je Konor Galager u šest minuta razmaka dobio dva žuta, savladao Lester rezultatom 2:1.

Mreže su mirovale u prvom poluvremenu, da bi Rahim Sterlin u prvoj trećini nastavka postigao prva dva gola na zvanični mečevima u dresu “plavaca”. Po dve asistencije su zabeležene na oba boka od Kukurelje, odnosno Džejmsa, a Harvi Barns je do kraja uspeo samo da ublaži poraz i unese neizvesnost.

Brentford i Everton su odigrali bez pobednika (1:1), dok je Paskal Gros golom naneo prvi poraz Lidsu ove sezone i poslao Brajton na deobu prvog mesta sa Sitijem.