Oklahoma je pobjedila Memfis rezultatom 115:109.

Grizliji igraju sjajno u posljednje vrijeme. Ekipa Tajlera Dženkinsa vezala je sedam pobjeda, a posljednja u nizu stigla je protiv favorizovanih Milvoki Baksa. Poslije meča sa Baksima čekalo ih je putovanje u Oklahomu.

Tanderi su u veoma lošoj formi. Izabranici Majka Dajnolta ne znaju za pobjedu na posljednjih pet mečeva, a raspored im je relativno išao na ruku. Takođe, prije par noći su doživjeli ubjedljiv poraz upravo od Memfisa rezultatom 123:102.

Veliki problem pred meč predstavljala je činjenica da su domaćini bili lišeni pomoći svog najboljeg igrača, Šeja Gildžusa Aleksandera, te je bilo jasno da uloga apsolutnog favorita pripada gostujućem timu. Nakon generalno egal meča tokom prvog dvanaestominutnog perioda, vidjeli smo furioznu Oklahomu u drugom kvartalu. Tanderi su odigrali vjerovatno najbolju četvrtinu ove sezone i zahvaljujući prije svega sjajnoj klupi otišli sa velikih 22 razlike na poluvrijeme.

S druge strane, odbrana je bila sjajna, te su se vodeći igrači Grizlija mučili da pronađu dobre pozicije za šut. Uspjeli su gosti da smanje deficit za šest poena tokom treće četvrtine i da generalno smanje zaostatak na kraju meča. Tanderi su nakon 48 minuta igre imali pobjedu od šest poena, sa konačnih 115:109. Klupa Memfisa je odradila dobar posao, ali nisu uspjeli da kompletiraju potpun preokret.

Odsustvo Šeja sjajno je popunio Lu Dort, koji je pored 24 poena uhvatio sedam skokova, te podijelio četiri asistencije. Dilon Bruks bio je ubjedljivo najbolji u Memfisu sa 32 poena. Što se tiče našeg Alekseja Pokuševskog, on je na terenu proveo 22 minuta i postigao devet poena uz šest skokova i četiri asistencije. Šut iz igre bio je skromnih tri od 10, ali je Srbin dao dobar doprinos, pogotovo defanzivno.