Fudbaleri Srbije remizirali su sa Slovenijom rezultatom 2:2, u četvrtom kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija.

Srbija je osvojila sedmi bod u četiri meča i na dva kola do kraja ostala iza Norveške, koja ima deset.

“Orlovi” su u Ljubljani imali veliku podršku navijača, ali su “prokockali” veliku prednost od 2:0 na poluvremenu.

Utakmica je počela sa mirnih pet minuta, ali je ubrzo Srbija dodala gas i krenula da napada i pritiska protivnika.

Već u šestom minutu viđena je prva prilika, a u osmom i prvi gol.

Driblao je sjajno Mladenović, namestio loptu na levu nogu, a onda sa ivice šesnaesterca poslao savršenu loptu za Andriju Živkovića, koji ju je glavom smestio u mrežu za 1:0.

• Haland razbio Šveđane – Norveška opet pobegla Srbiji VIDEO

U narednim minutima usledila je dominacija “orlova” koji su pošto-poto hteli da brzo postignu još jedan gol.

Ređali su se napadi, Tadić i Živković su pravili velike probleme Slovencima po boku, ali je Slovenija odolevala.

U 30. minutu viđena je najbolja prilika za domaćina, ali je Milinković-Savić odbranio udarac Šeška sa distance.

A, onda – kazna.

Neverovatan dribling Tadića kojim je ostavio sebi prostora koliko je želeo, a onda savršen centaršut.

Mitrović nebeskim skokom nadskače svakog igrača na terenu i matira nemoćnog Oblaka za 2:0.

Kao i posle prvog gola, Srbija je krenula da igra još bolje posle drugog, ali se na pauzu, ipak, otišlo bez nove promene rezultata.

Selektor Slovenije Bostjan Cesar je na poluvremenu napravio tri izmene i to se ispostavilo kao najbolja odluka večeri.

U 48. minutu odbrana Srbije je zaspala, Šporar je lako prošao do pozicije za centaršut, a niko nije otklonio opasnost.

Lotpa je došla do Gnezde Čerina, a on je iz dobre pozicije smirenim šutom smanjio zaostatak svoje ekipe.

Srbija nije imala vremena ni da se oporavi, a već je primljen novi gol.

U 53. minutu Kurtić centrira, lopta leti kroz ceo kazneni i dolazi do Šeška, koji ostaje sam između dva igrača i donosi izjednačenje od 2:2.

Nokdaun u kojem su se našli “orlovi” bio je popriličan, pa je Slovenija krenula da bude ta koja se pita.

Tek u 68. minutu je viđena prva nova prilika za Srbiju, ali je Mitrović loše reagovao u Oblakovom petercu, nakon čega je Slovenija ponovo preuzela inicijativu.

Pokušao je Piksi da promeni nešto uvođenjem Jovića, Kostića i Milinković-Savića, ali oni nisu pravili dovoljno veliku razliku.

“Orlovi” su došli k sebi u potpunosti tek na oko 15 minuta do kraja.