Fudbaleri Zrinjskog imali su istorijsku priliku da se plasiraju u grupnu fazu Lige konferencija, ali su ostali bez nje posle penal-serije u Bratislavi.

Slovan je najpre uspeo da nadoknadi zaostatak iz prvog meča i sa 1:0 se ušlo u produžetke.

U 103. minutu Igor Savić je doneo željeni gol gostima iz Mostara koji im je garantovao prolaz.

Sve do 122. minuta kada je Erik Ramires uspeo da donese 2:1 Slovanu i dvomeč odvede u jedanaesterce.

Tamo su fudbaleri oba tima pogodili prvih 10 penala, a onda su usledila tri promašaja, od kojih je ključan bio Malekinušića u sedmoj seriji.

Dao je priliku bivšem mladom reprezentativcu Srbije Aleksandru Čavriću da donese prolaz Slovanu i on je to učinio, pa će se slovački tim naći u žrebu u petak od 14.30.

I fudbaleri Hajduka iz Splita završili su učešće u Ligi koneferencija ove sezone porazom od Viljareala na “Poljudu” rezultatom 2:0.

To sa 4:2 iz prvog meča čini ukupno 6:2 u dvomeču za španskog predstavnika.

“Žuta podmornica” je ove večeri došla do pobede golovima Pedrase u 37. i Čukvuezea u 56. minutu.