Fudbalska reprezentacija Švedske doživjela je veliki šok porazom u Gruziji rezultatom 2:0.

Šveđani su pretposljednje kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo dočekali na prvom mjestu s dva boda ispred Španije, no to su uspjeli “upropastiti”.

Danas je od Švedske bila bolja Gruzija koja je slavila rezultatom 2:0. Oba pogotka za domaćine postigao je Khvicha Kvaratskhelia u drugom poluvremenu susreta.

Šveđanima nije pomogao ni Zlatan Ibrahimović. Iskusni napadač Milana odigrao je svih 90 minuta, ali jednostavno večeras nije imao rješenje za odbranu Gruzije.

Ovom pobjedom Švedska je sebi zakomplikovala odlazak na Svjetsko prvenstvo. Ukoliko Španija upiše večeras očekivan trijumf nad Grčkom, doći će ispred Švedske na tabeli, a dvije selekcije igraju u posljednjem kolu međusobni duel.