Ekipa Golden Stejta je kao gost savladala Los Anđeles Lejkerse na otvaranju 75. sezone NBA lige.

Voriorsi su zahvaljujući odličnoj partiji igrača sa klupe u posljednjoj četvrtini, koju su dobili sa 38:29, stigli do pobjede u Stejpls centru rezultatom 121:114.

Odličnu partiju pružio je Nemanja Bjelica koji je za nepunih 26 minuta provedenih na parketu ubacio 15 poena uz samo jedan promašaj (5/6 za dva, 1/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja).

Pored toga srpski košarkaš je imao 11 skokova, četiri asistencije i ukradenu loptu, a sedam poena ubacio je u posljednjem periodu meča.

Stef Kari je ostvario tripl dabl sa 21 poen uz po 10 skokova i asistencija, Džordan Pul je ubacio 20, Dejmion Li 15, a Endrju Vigins i Andre Igudala po 12 poena.

Kod poražene ekipe Lebron Džejms je postigao 34 poena, jedan manje ubacio je Entoni Dejvis, a oba igrača su imala po 11 skokova.

U prvoj utakmici nove sezone aktuelni šampioni, igrači Milvoki Baksa, savladali su Bruklin Netse sa 127:104.

Janis Adetokumbo je u pobjedničkoj ekipi imao 32 poena, 14 skokova i sedam asistencija, a na drugoj strani Kevin Durent je ubacio isti broj poena uz 11 uhvaćenih lopti