Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su na King Power stadionu u 5. kolu Premiershipa ekipu Leicestera rezultatom 1:0 te su tako stigli do treće uzastopne pobjede nakon očajnog otvaranja sezone.

United je igrao vrlo dobro u prvom poluvremenu, imali su inicijativu, stvarali prilike, a iz jedne takve sredinom prvog poluvremena su došli u vodstvo. Strijelac je bio Sancho na asistenciju Rashforda.

S druge strane, Leicester je bio neprepoznatljiv i gotovo da nisu nikako zaprijetili u prvom poluvremenu koje je okončano rezultatom 0:1.

Za razliku od prvog poluvremena, u nastavku utakmice potpuna drugačija slika na terenu. Leicester je sada preuzeo inicijativu, ali nisu bili prisebni u završnicama akcija pa nisu mogli do barem jednog gola koji bi im donio neriješen ishod.
United je večerašnjim trijumfom skočio na peto mjesto Premiershipa, dok je Leicester na posljednjoj poziciji. U narednom kolu United dočekuje Arsenal, dok će Leicester gostovati Brightonu.