Veliki derbi Južne Amerike između fudbalera Argentine i Brazila završen je bez pogodaka, a Gaučosi su tim rezultatom osigurali plasman na smotru najboljih u Katar naredne godine.

U prvom poluvremenu susreta koji se igra na stadionu Del Bicentenario u San Juanu viđena je tek jedna izrazita šansa, a imao ju je De Paul u 41. minuti kada je njegov udarac odbranio Alisson, što je ujedno i jedina šansa vrijedna pomena iz prvog dijela igre.

Nastavak donosi sličan omjer snaga, a bilježimo još jednu dobru šansu i to onu koju je Brazil imao u 72. minuti preko Chune, no istakao se golman Aston Ville Martinez koji je odbranio njegov pokušaj, da bi do kraja susreta rezultat ostao onaj počeni – 0:0.

Jasno, jedan od najvećih reprezentativnih derbija na svijetu razočarao je sve neutralne ljubitelje nogometa, no bilo kako bilo, Argentina se priključila Brazilu i postala drugi putnik na Svjetsko prvenstvo u Kataru iz Južne Amerike.

U noći s utorka na srijedu odigran je i meč između Kolumbije i Paragvaja i to također nije bilo pogodaka, dok je Ekvador kao gost pobijedio Čile rezultatom 2:0.

Estupinan je doveo Ekvadorce u prednost od 1:0 u 9. minuti, samo pet minuta nakon toga Vidal je dobio direktan crveni karton i znatno olakšao protivničkom timu, a konačnih 2:0 postavio je Caicedo u 90+3. minuti.