Fudbaleri Arsenala iskoristili su kiks Mančester sitija da povećaju prednost na čelu tabele Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete nastavili su silovit pohod ka tituli pošto su kao gosti savladali Brajton sa 4:2 (2:0).

Bila je to 14. pobeda “tobdžija” u 16 utakmica koja im je donela sedam bodova prednosti u odnosu na šampionski tim Pepa Gvardiole.

Brava Brajtona pukla je već u drugom minutu kada je Saka posle jedne odbijene lopte reagovao vrhunski i sproveo loptu u mrežu.

Aron Ramsdejl je u 16. minutu odbranio udarac Leandra Trosara, da bi Arsenal u 39. minutu duplirao prednost.

Martin Edegor je natrčao na odbijenu loptu u zatresao mrežu domaćina – 0:2.

Posle novog odbitka u 47. minutu, Arsenal je stigao i do trećeg gola, a strelac je bio Edi Nketija.

Uspeo je Brajton da smanji prednost gostiju iz Londona i to u 65. minutu.

Kaoru Mitoma je poslao loptu na pas Paskala Grosa, VAR je proveravao da li je bilo ofsajda, ali je sudija Entoni Tejlor na kraju pokazao na centar.

Nije prošlo mnogo vremena kada je odbrana Brajtona kapitulirala i četvrti put.

U 71. minutu, na asistenciju Edegora, Gabrijel Martineli je stavio tačku na odličnu partiju gostiju za 4:1.

Šest minuta kasnije, grešku odbrane Arsenala iskoristio je Evan Ferguson koji je tako smanjio na 4:2.

Brajtonu je u prvom minutu nadoknade VAR poništio gol zbog ofsajda, pa je rezultat ostao nepromenjen.